Unreal Engine 4 ile Oyun Yapmak ve Epic Games’te 2.000 TL’lik Ücretsiz Fırsat

Unreal Engine 4 ile Oyun Yapmak ve Epic Games’te 2.000 TL’lik Ücretsiz Fırsat

Unreal Engine 4 ile Oyun Yapmak ve Epic Games’te 2.000 TL’lik Ücretsiz Fırsat

İlgikolik olarak ilginizi çekecek ve işinize yarayacak konular bulup sizlere iletmek istiyoruz. Özellikle bolca evde kaldığımız ve kendimizi geliştirebileceğimiz zamanımız olduğu için bu tarz yazıları sıklaştırmaya çalışıyoruz. Ara ara bahsettiğimi kendi oyununuzu yapmak konusunda biraz daha ayrıntıya gireceğiz. Bu yazımızda popüler bir oyun motoru olan Unreal Engine 4 ile oyun yapmak ve Epic Games’te bu ay içerisinde yaklaşık 2.000 TL’lik ücretsiz geliştirici paketlerden oluşan fırsat öğelerini göreceğiz.

Unreal Engine 4 ile Oyun Yapmak

Aslında kendi oyunumuzu yapmak zor mu kolay mı, sorusuna daha önce şu yazıda cevap vermiştik. Kısa cevabı ise bazı işinizi kolaylaştıracak oyun motorlarıyla kod yazmadan ama yine blueprint üzerinde biraz bilginiz olarak oyun yapmaktı. Bu yazılarda da ilk önerdiğim oyun motoru Unreal Engine 4’tü. UE4’te oyun yazmak için direk bir kod bilgisine ihtiyacımız yok ancak Unreal Engine’i kullanmak ve pratik kazanmamız gerek. Ayrıntılı bir oyun motoru olduğu için bazı ayrıntılar kafa karıştırabiliyor. Bu konuda ise isterseniz yapmanız hiçte zor değil açıkçası, Youtube veya Udemy üzerinde de bu konuda birçok ders bulunmakta. Bu dersleri takip ederek Unreal Engine’i kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Unreal Engine 4 ile Oyun Yapmak
Unreal Engine 4 ile Oyun Yapmak

UE4’ü kullanmayı öğrenmek aslında sadece oyun yapmak içinde olmayabilir. Yeni nesil birçok filmde de grafiklerin çoğu artık bu motorda düzenlenip filme çekilmekte. Onun haricinde bu oyun motoru üzerinden hazır oyun haritaları, animasyonları, grafikleri hazırlayıp Epic Games üzerinden diğer oyun geliştiricilere 100, 200, 300 TL gibi fiyatlara satabilirsiniz. Bunun bir avantajı da bu paketi yıllarca satabilir ve düzenli bir gelir kaynağı kazanmanız olacak.

Bu paketlerden bahsettik evet diğer kişilerin bu şekilde hazırladıkları paketler her ay bazıları ücretsiz dağıtılmakta. Epic Games bu ay ise asıl değerleri toplamda 2.000 TL olmak üzere 5 tane paketi ücretsiz yaptı. Şimdi şu linkten gidip kendinize epic games hesabı oluşturarak bu fırsatı kaçırmadan yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu paketler arasında 2 güzel paketin önizleme videosunu da aşağı bıraktım sağlıcakla kalın.

9 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir