Photoshop İle İnternetten Para Kazanma

Photoshop İle İnternetten Para Kazanma

Photoshop İle İnternetten Para Kazanma

Size internetten para kazanma temalı birçok yazı yayınladık. Bunlar arasında yine Freelance şekilde makale yazarak, Youtube üzerinden, e kitap yazarak para kazanmak mümkün. Bu yazımızda ise Photoshop CS Adobe programını kullanmayı bilen ve güzel tasarımları yapabilen kişilerin internetten Photoshop ile nasıl para kazanma işlemi yapabileceğini göstereceğiz.

Photoshop İle İnternetten Para Kazanma

Daha önce şu yazımızda neredeyse tüm Adobe programlarını kısaca açıklamıştık. Aslında tasarım yaparak para kazanmak sadece Adobe photoshop ile de olmaz. Adobe illustratör, After effect gibi birçok adobe tasarım uygulamasını öğrenerek internetten freelance şekilde para kazanabilirsiniz. Freelancer çalışma iş modeline hakim değilseniz şu yazımızı okuyabilirsiniz.

Photoshop ile internetten para kazanma
Photoshop ile internetten para kazanma

Aslında bu işi yaparken Grafiker sıfatı almış oluyorsunuz. Burada dikkat etmeniz gereken tasarım konusunda kendinizi geliştirmek ve güzel projeler üretmek. Bunu yapmak içinde ilk başlarda kendiniz için bazı tasarımlar denemeniz direk iş almaya çalışmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu süreç içinde öğrendiklerinizi Youtube kanalı açarak sergileyebilir hemde bu kanalla ileride para kazanabilirsiniz. Onun haricinde instagramda hikaye fotoğraf yayınlarken photoshop ile iyi tasarımlar yapmanız sizi geliştirecektir.

fotoğraflarınızı düzenleyin
fotoğraflarınızı düzenleyin

Peki iyi tasarım yapabiliyorsunuz ne satabilirsiniz ve nerede satabilirsiniz? Vektör tabanlı logolar, bannerlar, reklam videoları, tanıtım videoları, reklam içerikleri bu klasik örnekler dışında afiş, pankart, bilet gibi tasarım ile yapılabilecek ve piyasa değeri olan herşey. Bu yaptıklarınızı ise bazı freelancer aracı platformlarından ilan açarak satabilirsiniz. Bu platformlar ise WMaracı, r10.net, bionluk,sadeceon başında gelmek üzere benzer platformlardan satabilirsiniz. Ayrıca bu platformlardaki ilanları incelerseniz ne yapıp satabileceğinizi kestirebilir ona göre ilan açabilirsiniz.

19 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir