Nikola Tesla Ve Az Bilenen UFO Projesi Nedir?

Nikola Tesla Ve Az Bilenen UFO Projesi Nedir?

Nikola Tesla Ve Az Bilenen UFO Projesi Nedir?

Nikola Tesla bir çok kişi tarafından çağının ilerisinde yaşayan bir dahi. Bu makalemizde ise bu dâhinin icat etmiş ve patentine sahip olduğu fakat patent gizli servisler tarafından devlet sırrı olarak belirtilen UFO’yu Nikola Tesla’nın verdiği isimle çay tabağını inceleyeceğiz. Nikola Tesla ve az bilenen UFO projesi nedir? Niye ortaya çıkmadı? Bu konuları göreceğiz.

 

Nikola Tesla’nın UFO Projesi Nedir?

 

Nikola Tesla çoğumuzun bildiği üzerine çağın ötesinde bir mucitti. Tesla şuan kullandığımız alternatif akım ve uzaktan bağlantının babasıdır. Teslanın sekiz yüzden fazla patentinden biri olan UFO projesi asıl adı çay tabağıdır. Çay tabağı demesinin sebebi bu uçan aracın çay tabağını andırması ve onu andırarak havada dönerek ilerlemesidir.

Nikola Tesla Ve UFO Projesi
Nikola Tesla Ve UFO Projesi

Bu UFO projesinin temel mantığı bildiğimiz UFO kalıbında tam ortasına ise tesla bobini koyularak bobinin oluşturacağı manyetik alan sayesinde araç çok hızlı bir şekilde etrafında dönebilecek ve bu sayede çok hızlı bir şekil de uçabilecekti.

 

Nikola Tesla Ve UFO Projesi
Nikola Tesla Ve UFO Projesi

Tesla bobini için hatırlatma yaparsak bobin çok küçük voltajları yüzlerce kat arttırarak yıldırım oluşturmasıyla bilinir. Bu yıldırımlar sayesinde oluşan manyetik alan  bu aracı kolaylıkla havada tutabilecekti. Hep geçmiş zamanla konuşmamızın sebebi ise bu icadın hiç hayata geçirilememiş olması veya en azından biz bilmiyoruz.

 

 

Bu UFO Projesi Neden Hayata Geçirilemedi?

 

Nikola Tesla meşhur otel odasında ölü bulunduğu günün sabahında CİA tarafından bir kamyon evrak kamu güvenliği gerekçesiyle el koyulmuş ve bu olay tabi ki UFO projesini de kapsamakta. Birçok komplo teorisine göre ABD 57. Bölgede gizli çalışmalarında bu patentleri kullanıp denediği, ara sıra rastlanan UFO vakalarının da bu yüzden olduğu söylenmekte. Bu söylentiler ne kadar gerçekçi bilemiyoruz ve belki de hiç bilemeyeceğiz.

Nikola tesla yaşarken de maddi durumunun kötü olması sebebiyle çoğu icadı gibi bu icadı da hayata geçirememiş ama dosyalarında teorik olarak her ayrıntısına kadar hesaplamıştır. Şimdi bu evraklarda CİA tarafından orijinalleri tutulmakta.

Bu yazıyı beğendiyseniz Petagon tarafından yayınlanan videolara da bakabilirsiniz.

Nikola Tesla Ve UFO Projesi

18 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir