UFO Görüntüleri – Pentagon Tarafından Resmen Kabul Edildi

UFO Görüntüleri – Pentagon Tarafından Resmen Kabul Edildi

UFO Görüntüleri – Pentagon Tarafından Resmen Kabul Edildi

 

UFO Görüntüleri
UFO Görüntüleri

Yıllardır her yerde karşımıza çıkan aslından tanımlanamayan fakat insanoğlunun basit bir şekilde tanımını ortaya koyduğu UFO’lar hala gündemde. Yıllardır üzerine binlerce komplo teorisi, sahte veya sızdırılmış çok fazla haber çıktı. Sosyal medyada gezerken UFO görüntüleri çerçevesinde bir çok görüntü izledik. Dün gece bir takım UFO görüntüleri Pentagon tarafından paylaşıldı. Bugün sağlam dayanağı olan bu görüntüleri inceleyeceğiz.

 

 UFO Aslında Nedir?

UFO’nun açılımı “Unidentified Flying Object” yani tanımlanamayan uçan nesnedir. Şimdiye kadar pentagonun arşivlerinde bu konuda bir çok görüntü ve bilginin kaydedildiği düşünülüyor. ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) bu konuda yürüttüğü bir çok soruşturma da bulunmakta.

Aslında bilimsel anlamda tanımı olmayan, kayıtlarda olmayan bu cisimler genellikle dünya dışı olarak düşünülüyor. Fakat insan yapımı olup da tanımlayamadığımız cisimler de olabilir.

 

UFO Görüntüleri Pentagon Tarafından Yayınlandı

 

Dün gece yani 27 Nisan 2020 tarihinde Pentagon’dan UFO görüntülerine dair resmi bir açıklama yapıldı. Bu resmi açıklamada Savunma Bakanlığı sözcüsü Sue Gough tarafından 2004 yılında bir tane 2015 yılında 2 tane olmak üzere görüntülenen 3 ayrı UFO görüntüleri paylaşıldı. Bazıları medyaya sızmış da olsa Pentagon bu sızdırılmış verileri ve sahte verileri birbirinde ayırmak istediği görünüyor.

2004 yılına ilişkin UFO görüntüleri 2017 yılında New York Times tarafından yayımlanmıştı. New York Times bu olayın Pasifisik dolaylarında rutin uçuş eğitimi yapan savaş pilotları tarafından kızıl ötesi kamerayla görüntülendiğini açıklamıştı

Bu görüntülerde uçakların kızıl ötesi kameralarıyla çekilmiş çok hızlı giden veya etrafında dönen cisimler bulunmakta. Genel olarak uçağın radarların görülmeyen bu cisimler uçak pilotları ve kameralar sayesinde arşivlere geçebiliyor.

 

Bu UFO Görüntüleri Yıllar Sonra Neden Paylaşıldı

Sue Gough’un yaptığı açıklamalara göre bu görüntüler ayrıntılı incelemelere tabi tutularak yayınlanmasında gizli bilgileri ortaya çıkarma gibi bir durum olmadığından yayınlandığını söyledi. Ve bu cisimlerin de “Tanımlayamayan cisimler” olduğunu kabul etti. ABD Savunma Bakanlığı, bu videoları yayınlarken insanlar arasında paylaşılan bu veya benzer görüntüleri sağlam kaynaktan yayınlayarak bu tarz görüntülerden daha fazla olduğu endişeleri kırmaya çalıştıklarını belirtti.

 

2004 Yılındaki Olaya Şahit Olan Pilotun Açıklamaları.

 

Emekli pilot David Fravor 2017 yılında ABC News’e verdiği röportajında bu cismin dünya dışı olabileceğini söylüyor ve şöyle de ekliyor “Ben deli değilim, 18 yıllık pilotluk hayatımda bu alan hakkında bir çok bilimsel bilgiye sahip oldum fakat o gün gördüğüm şey bizim teknolojimize kesinlikle yakın değildi”

 

Bu tarz ilginç olayları sizin içip derlediğimiz ilginç kategorisine de bakabilirsiniz. Bu haberi yayınlayan ABC New’sin ayrıntlı İngilizce haberine de burdan bakabilirsiniz.

 

8 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.