2020 Yılında Dünyanın En Zenginleri Kim? Servetleri Ne kadar ? En güncel bilgiler

2020 Yılında Dünyanın En Zenginleri Kim? Servetleri Ne kadar ? En güncel bilgiler

2020 Yılında Dünyanın En Zenginleri Kim? Servetleri Ne kadar ? En güncel bilgiler

Sizin için en merak edilen konulardan biri olan dünyanın en zenginleri kim, servetleri ne kadar, sorularına ilgikolik olarak cevap vereceğiz. Yazımızda resmi dayanağı olan en güncel verilerle size ileteceğiz. Bu kişileri sıralamakla kalmayıp sizin dikkatinizi bazı tesipitlere çekeceğiz. Dilerseniz bu insanlar kim, nasıl zengin oluyorlar genel olarak bir bakalım. Kaynak .

Dünyanın En Zenginleri ve Servetleri

dünyanın en zenginleri
dünyanın zenginleri

10. S. Robson Walton 

Walmart şirketinin varisi ve çalışma sektörü ticaret olan S. Robsob Walton’un resmi bilgilere göre 54,1 milyar doları bulunmakta.

9. Allice Walton

Yine Walton ailesinden olan Allice Walton bu listenin tek kadın üyesi. Yine ailesi gibi ticaretle uğraşan Allice W. 54.4 milyar dolar servete sahip.

8.Jim Walton

Bu listemizdeki son Walton ailesi üyesi olan Jim W. tahmin edebileceğiniz gibi ticaretle meşgul. Jim W. ailesinin en zengin kişisi olarak 54.6 milyar dolara sahip.

7.Mark Zuckerberg

Bir çoğumuzun bildiği Facebook şirketinin kurucusu Mark Zuckerberg 32 yaşında ve listedeki en genç üye. Listenin en geç milyarderi olarak  Mark Zuckerberg  54,7 milyar dolara sahip.

6.Amancio Ortega

Bu liste içerisinde Amerikalı olmayan iki üyemizden biri olan Amancio İspanyalı. İnditex ve Zara şirketlerinden kaynak geliri olan Amancio’nun da 55.1 milyar dolar serveti bulunmakta.

5. Larry Ellison

Teknoloji alanında bilinen isimlerinden Larry Oracle şirketinden gelir elde etmekte. Şuanlık bilinen mal varlığı ise 59 milyar dolar.

4. Warren Buffet

Birçok sektörde boy gösteren Buffet göz kamaştırıcı servetiyle şuan dünyanın en zengin 4. kişisi. Dünyanın 4. en zengin kişisinin de serveti 67,5 milyar dolar

Dünyanın en zenginleri 3. sıra Bernard Arnault

Listenin ilk 3 üne giriş yaptık ve bizi Bernard Arnault karşılıyor. Büyük servetlerin merkezi VMHL’nin kurucu ailesinden olaran Bernard Arnault  ve ailesinin toplam serveti 76 milyar dolar.

Dünyanın en zenginleri 2. sıra Bill Gates

Teknoloji sektöründe yakından tanıdığımız ve microsoftun sahibi Bill Gates listemizde 2. sırada. Bil Gates’in serveti ise 98 milyar dolar.

Dünyanın en zenginleri 1. sıra Jeff Bozez

Sıramızın ilk sırasında ve dünyanın en zengin insanı Jeff Bozes. Jeff Bozes aslında son yıl 40 milyar dolara yakın gerileme yaşasa da hala tahtında oturmakta. Amazon şirketinin sahibi Jeff Bozez’in serveti ise 113 milyar dolar.

 

 

15 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Birçoğunun gerçek bir lider olduğunu görebiliyoruz, uzun yıllar boyunca inşa edilen bir zenginlik. Saygı duyulası.

    • 4 yıl önce

      Gerçekten öyle bir anda olan bir şey değil. Emek emek kurulan bir uygarlık gibi sonuçta

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir