Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı Nedir?

Tanıtım Yazısı Nedir?

Sitenizi, işletmenizi internette daha görünür ve arama motorlarında üst sıralara çıkmak için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de tanıtım yazısı. Tanıtım yazısı hem web sitenizin SEO’suna büyük etkisi olurken hemde reklam niteliği taşır. Gelin birlikte tanıtım yazısı nedir, genel olarak görelim.

 Tanıtım yazısı nedir,nasıl alınır?

tanıtım yazısı nedir
tanıtım yazısı nedir

Tanıtım yazısı dediğimiz gibi reklam niteliği taşır. Arama motorlarında ön sıralarda yer alan SEO bakımında kaliteli sitelerle anlaşıp o sitelerde yayınlanan makalelerden birindeki anahtar kelimelerinize back link vererek tanıtım yazısı yayınlatabiliyorsunuz. Tanıtım yazısı aldığınız sitenin kaliteli olması SEO’nuz için çok önemli, eğer tanıtım yazısı aldığınız site spam vs. tarzı bir siteyse size yarardan fazla zararı olabilir.

Tanıtım yazısı nasıl alınır diye soracak olursanız, hemen söyleyelim. Wmaraci, bionluk, r10 gibi webmaster alanında köklü platformlarda tanıtım yazısı satan ve yaz bir çok kişiyle anlaşabilirsiniz.

Sizi arama motorlarından ön sıralara taşıyacak bir tanıtım yazısı nasıl olmalı

tanıtım yazısı nedir
seo tanıtım yazısı nedir
  •  Tanıtım yazısı kesinlikle özgün olmalıdır. Yazılan yazının ilgi çekiciliğiyle beraber bilgilendirici de olması özgünlükle beraber sizin siteniz için çok yararlı olacaktır.
  • Yazıda yapılacak lınklemeler sizin hedef anahtar kelimeleriniz olmalıdır. Sitenizi en iyi tanımlayan hedef anahtar kelimelerinizi her 150 kelimeye bir linkleme yapmanız hem google hem ziyaretçi çekme açısından gayet yararlı olcaktır.
  • Dediğimiz gibi 150 kelimede bir olmak üzere ortalama şekilde link çıkışı yapılmalı ve ortalama bir yazıda link çıkışının 2 veya 3 tane olması mümkün. Bu sebeple tanıtım yazısının 250 – 500 kelime arası olması önemli.
  • Tanıtım yazılarındaki medya içeriği ne kadar bol olursa yazının SEO kalitesi yüksek olacaktır. Tabi bol deyince de işi abartmamız gerekir. Her şeyin yerinde olanı makbuldür.
12 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir