Nasıl Youtuber Olunur? Youtube Creator Akademi

Nasıl Youtuber Olunur? Youtube Creator Akademi

Nasıl Youtuber Olunur? Youtube Creator Akademi

Bu yazımızda daha önce youtube’den para kazanma yazımıza ek size yararlı bir site tanıtacağız. Youtube gerçekten karışık bir algoritmaya sahip. Mesele sadece video çekmek ve yayınlamakla da kalmıyor. Bu kadar kaosun içinden çıkabilmenize yarayacak kurslar Youtube resmi sitesi creator akademi bünyesinde sizleri bekliyor. Peki gelin nasıl youtuber olunur görelim.

Nasıl Youtuber Olunur?

Youtube temelinde video paylaşım platformu olarak hayatımıza girdi. Sadece sosyal medya olmak dışında para kazanma özelliği sayesinde de adeta bir meslek haline dönüştü. Geçtiğimiz yıllarda daha basit koşullarla para kazanma özelliği açılabilirken şuan ki zamandaki koşullar oldukça ağır. Bu şartların 1000 abone 4.000 saat izlenme olması bu işe başlayan çoğu kişinin bir noktada sora vazgeçmesine neden olabiliyor.

nasıl youtuber olunur
nasıl youtuber olunur

Youtube istikrar ve sabır ister. Özellikle haftada en az bir video atmak algoritma bakımından oldukça yararlı gözükmektedir. Bu yazımızda kanal banner logo gibi sizin halledebileceğiniz basit konulara girmeyi düşünmüyorum ancak bu tasarımları nasıl yapacağınızı da bu yazımızda anlattık. Video çektiniz ve her hafta yüklüyorsunuz ancak videolarınız 5 10 görüntülenme anca alıyor diyelim. Bunun sebebi videolarınızı yeni yeni atmanız ve videolarınızın gösterim sayısının az olmasıdır. Gösterim sayısı ise etiketlerle başlık açıklanma seo unsurlarıyla ön plana çıkmanızla veya bir takipçi kitleniz varsa onların etkileşimiyle gerçekleşebilecek bir unsurdur.

Youtube Creator Akademi

Bu linkten platforma giderek videolarınızın hazırlama işleminden yükleme işlemine, kanalınızı açmaktan para kazanmaya kadar birçok eğitim kursunu izleyebilirsiniz. Birçok dünyaca ünlü Youtuberi konuk aldıkları derslerle yaratıcı fikirler alabileceğiniz birçok kurs bulunmakta. Ayrıca kendi hesabınızla girdiğinizde ise kursları bitirip sınavlarına girdiğinizde sizlere sertifika dahi verilmekte.

Youtube Creator Akademi
Youtube Creator Akademi

Bu kurslarda mikrofon, kamera, ışıklandırma gibi birçok tercihi nasıl yapabileceğinizi ve videonuzun kalitesini nasıl üst seviyelerde tutabileceğinizi bu kurslardan görebilirsiniz. Ayrıca kursların bazıları Türkçe dublajken bazıları Türkçe alt yazıya sahip. Bunla beraber kurslar özetlenerek videonun alt kısmına da bilgilendirici şekilde eklenmiş durumda.

20 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir