Kişisel Gelişim – YouTube Kanal Tavsiyesi – 1

Kişisel Gelişim – YouTube Kanal Tavsiyesi – 1

Kişisel Gelişim – YouTube Kanal Tavsiyesi – 1

Kişisel Gelişim YouTube Kanalları

Kişisel gelişim
Kişisel gelişim

COVİD-19 salgınından dolayı tüm dünyada olduğu gibi bizlerde çoğunlukla evdeyiz. İşe gidiyor olsak bile artık işte daha çok boş vaktimiz olabiliyor. Özellikle bu süreçte zamanımızı boş geçirmememiz çok önemli. Bu boş saatlerimizi çeşitli konularda kişisel gelişim için kullanmamız bizim hayat kalitemizi artırmakla beraber kariyerlerimize de büyük etkileri olacaktır. Bu yazımızda aktif olarak benimde takip ettiğim farklı konularda kişisel gelişim videoları çeken YouTube kanallarını tanıtacağım. Bu kanalların içinde bilinen kanallar olduğu gibi, muhtemelen daha önce görmediğiniz kanallarda bulunmakta. Bu kanallar farklı konularda video çekmekteler ve bu oluşturacağım liste herhangi bir sıralamaya tabi değildir.

 

1-Haluk Tatar – Kişisel Gelişim

Haluk Tatar
Haluk Tatar

 Eski adı video eğitim olan bu kanal sohbet havasında videolar yayınlamakta. Kanal haftada üç olmak üzere bir çok konuda kişisel gelişim eğitimleri yayınlamakta. Şuana kadar üç bini aşkın videosu olan bu kanalda bir çok yabancı dil, yazılım, tasarım, kişisel gelişim gibi konularda eğitim çekilmektedir. Haluk Tatar.

2- Sunay Akın – Kültür

Sunay Akın
Sunay Akın

 Sunay Akın şair, yazar, gazeteci, araştırmacı gibi bir çok alanda tanıdığımız bir güzel insan. Sunay Akın’ın da  YouTube kanalı bulunmakta ve tarihte kalmış bir çok olayı açığa çıkardığı, kültür bakımından büyüleyici anlatımıyla hazırladığı videoları bulunmakta. Bir videosuna tıkladığınızda sonuna kadar izlettiren bir adam. Sunay Akın Youtube Kanalını da genel kültür, tarihi olaylar da kendinizi ve bilginizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.

 

3- Barış Özcan – Sanat, Tasarım, Teknoloji

Barış Özcan
Barış Özcan

 Evet çoğunuzun aşina olduğu ve son zamanlarda trendlerde kalıcı olan bu ismi biliyorsunuz. Fakat bilmeyenler için veya biliyor olup da videoları hakkında bilgisi olmayanlar için listeme ekledim. Barış Özcan 4 yılı aşkın bir süreçte hiç aksatmadan haftada bir pazar günü video yayınladığı bir kanala sahip. Bir çok konuda kendimizi geliştirmeye itiyor ve diksiyonuyla bizi büyülüyor. Teknoloji, sanat, tasarım alanlarındaki yeni gelişmeleri bize aktarırken bizi ise bu gelişmeleri sadece izlemekle kalmayıp bizi harekete geçmeye itiyor.

 

4- Hikmet Anıl Öztekin – Kişisel Gelişim

Hikmet Anıl Öztekin
Hikmet Anıl Öztekin

 Gemi inşaat mühendisliği okuyan ve bir yandan da yazar olan Hikmet Anıl Öztekin’in en büyük amacı dünyayı değiştirmek. Bu amaçla da birçok çalışmada bulunmuş guzelinsanlar.org adlı bu platformu kurmuş ve bu platform Afrika’da 60 ı aşkın köye su götürmüştür. Hedeflediği bu amacı YouTube getiren bu güzel insan sizin de kendi dünyanızı değiştirebileceğiniz videolar üretmekte.

 

5 – Emir Mert Koçoğlu – Motivasyon

Emir Mert Koçoğlu
Emir Mert Koçoğlu

 Her hafta etkili motivasyon videoları yayınlayan bu kanal, size kendinizi hedeflediğiniz alanda geliştirmek adına büyük katkı sağlayacaktır. Kişisel gelişim konusunda özgüveninizi ve motivasyonunuzu baştan temellendirecek bu kanalı da izleyebilirsiniz.

 Bu makaleden çıkamadan önce aşşağıdaki Emir Mert Koçoğlu’nun videosunu izleyip kendinizi geliştirmeye hemen başlayın. Bu yazının bir nevi devamı olan biraz daha teknik bilgilerde kendinizi geliştirmenizi sağlayacak bir dizi YouTube kanalını daha tanıttığımız şu yazımıza ve eğitim kategorimize bakabilirsiniz bakabilirsiniz.

 

 

11 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir