Evde Yapılabilecek Oyuncaklar

Evde Yapılabilecek Oyuncaklar

Evde Yapılabilecek Oyuncaklar

Özellikle bu karantina günlerinde dışarı çıkıp çocuklarınızla oyunlar oynayamıyorsunuz. Dışarı çıkmadan evde yapılabilecek oyuncaklar ile birlikte çocuklarınızla eğlenebilirsiniz.

Evde bulunan malzemelerle kolaylıkla yapabileceğiniz oyuncaklardan biri slimedir.

Peki, slime malzemeleri nelerdir ve nasıl yapılır?

Slime İçin Malzemeler

  • Tıraş köpüğü,
  • Tıraş losyonu,
  • 120 gram ılık su,
  • Çamaşır deterjanı,
  • 120 gram tutkal,
  • Gıda boyası (slimenizi renklendirmek isterseniz.).
Slime Yapılışı

İlk olarak 1 yemek kaşığı deterjanı 1 su bardağı sıcak suyun içerisine döküp iyice karıştırmanız gerekiyor. Bardağın içerisinde ki deterjan suda tamamen erimelidir. Ardından deterjanlı suya  tıraş köpüğü ekleyip tekrar karıştırmalısınız. Slime’ın daha da esnek olması için biraz losyon ekleyinz.

Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra bir kavanoza yarım su bardağı tutkal koyarak tutkalı sıcak su ile birlikte karıştırmalısınız. Bu işlem sonucunda sulu bir yapışkan elde edilir.

Slimenizi renklendirmek istiyorsanız hazırlanan tutkallı suya gıda boyası ekleyebilirsiniz.

İlk hazırladığımız deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmelisiniz.

İki karışımı birleştirdikten 30 dakika kadar sonra slime hazır ve oynanabilir bir hale gelir.

Eğer slimeniz çok cıvık (sıvı) olduysa karışımınıza biraz daha deterjan ekleyebilirsiniz, çok katı olduysa da biraz daha sıcak su ekleyerek karıştırabilirsiniz.

 

Balon Oynayın

Bütün çocuklar balon oynamaya bayılırlar. Çocuğunuzun sıkıldığı bu günlerde onlarla güzel anı biriktirmenizi sağlayacak bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. Eve online şekillendirilebilir balonlardan sipariş edin. Balonları şişirerek dilediğiniz yerlerinden büküp değişik hayvan figürleri oluşturabilirsiniz veya direk şişirerek çocuğunuzla oynayabilirsiniz.

 

Legolarla oynayın

Rengarenk parçalardan oluşan Legolar çocuklarınız için geliştirici bir oyuncaktır. Legoları birleştirerek binalar, arabalar yapabilirsiniz. Bu arada çocuğunuzun oluşturduğu binalara bakarak hayal gücünün ne kadar gelişmiş olduğunu hatta gelecekte iyi bir mimar olup olmayacağını bile teyit edebilirsiniz.

 

Çöp şişlerden kuş evi yapın

Çocuğunuzla evinizin etrafında bulunan bir ağaca koymak için çöp şişleri teker teker birbirlerine yapıştırıp küçük bir ev yapabilirsiniz.

 

12 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir