Kişisel Gelişim – Youtube Kanal Tavsiyesi – 2

Kişisel Gelişim – Youtube Kanal Tavsiyesi – 2

Kişisel Gelişim – Youtube Kanal Tavsiyesi – 2
Kişisel gelişim
Kişisel gelişim

 Kişisel gelişim ile alakalı bu yazımıza başlamadan önce şu soruyu size sormak istiyorum: “Günlerdir evdeyiz veya işimizde bol bol boş vaktimiz bulunmakta, peki bu boş vakitlerde kendinizi geliştirecek neler yaptınız?” . Umarım olumlu cevabı kendinizden duymuşsunuzdur.  Hayat çok hızlı bir şekilde elimizden kayıp gidiyor. Belki yıllardır bir hayalimiz var ama cüret edip bu hayal için adım atamadık. Şimdi bu adımları tempolu bir şekilde atmalıyız.

Kişisel Gelişim – Kendinizi Geliştirin

  Kişisel gelişim ile alakalı YouTube kanal tavsiyesi yazımız bulunmakta dilerseniz önce onu okuyup devamı olarak düşündüğümüz bu yazıyı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda ise biraz daha teknik şekilde kişisel gelişim sağlayabileceğiniz kanalları listeledik. Bu listedeki her kanal farklı alanlarda bilgilendirici videolar çekmekte bu sebepten bu liste bir sıraya tabi değildir.

 

1-Diksiyon TV

Diksiyon TV - Kişisel Gelişim
Diksiyon TV – Kişisel Gelişim

 Spiker ve sunucu olarak  çalışan Mennan Şahin’in sahip olduğu bu kanal bir çok yöntemle etkili konuşmanızı sağlayacak. Günlük hayatımızda güçlü iletişimler kurmak veya kariyerimizde daha etkin olmak için düzenli bir şekilde bu kanaldaki çalışmaları yapabilirsiniz.

2-Yazılım Bilimi

Yazılım Bilimi
Yazılım Bilimi

 ODTÜ mezunu bilgisayar mühendisi Mustafa Murat Coşkun’un sahibi olduğu bu kanal yazılım bilimi alanında kendinize başlangıç veya profesyonel düzeyde bir çok şey katacak. Bir süredir bir yazılım dili çalışmak istiyordunuz ama başlayamadınız diyelim, daha ertelemeden hemen girin bu adamın eğitimleriyle başlayın. Dilerseniz de Udemy adresindeki derslerini de satın alabilirsiniz.

3- İngilizce Konu Anlatımı – Özer Kiraz

Özer Kiraz
Özer Kiraz

 Özer kiraz videolarında bir sınıf ortamı oluşturacak şekilde size hem görsel hem uygulamalarla İngilizceyi anlatıyor. Bir dil bir insandır denilmekte siz bu boş vakitlerinizde bu sayede kendinizi geliştirebilirsiniz. Diğer yazımızda tanıttığımız Haluk Tatar kanalı da İngilizce eğitim vermekte ve başka dillerin eğitimleri de çekilmekte İspanyolca, Arapça vs.

4-Afgan Rasulov

Afgan Rasulov
Afgan Rasulov

 Udemy adresinde de birçok eğitim olan Afgan Rasulov youtube kanal sahibi olmak, photoshop gibi konularda videolar çekmekte. Özellikle photoshopun her ayrıntısını kanalında bulabilirsiniz veya aklınızda youtube kanalı açmak varsa o videolarınada göz atabilirsiniz.

5- Enes Usta

Enes Usta
Enes Usta

 Bu kanal sosyal medya reklamcılığı, web pazarlama konularında gerçekten yararlı eğitimler çekmekte. Marka hesabı olarak siteler, sosyal medya hesapları açıp binlerce kişiye ulaşmak istiyorsanız tam size göre bir kanal. Bu tarz eğitimlerden yana web tasarım, video montaj, YouTube gibi bir çok alanda sizi geliştirecek.

6- Apsis Eğitim

Apsis Eğitim
Apsis Eğitim

 Bu kanal ise web, teknoloji konularında bilgilendirici videolar çekmekte. Aklınızda son zamanlarda e kitap yazma, yayınlama, bu sektörden para kazanma gibi konular varsa bu kanalı da değerlendirebilirsiniz.

 

Dilerseniz eğitim ve ilginç kategorisinde diğer yazılarımıza bakabilir dilerseniz Kişisel Gelişim – YouTube Kanal Tavsiyesi – 1  yazımızı okuyabilirsiniz.

21 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir