Evrenin Enerjisi İnsanları Etkiler mi? Yıldızlar – Uzay – Burçlar

Evrenin Enerjisi İnsanları Etkiler mi? Yıldızlar – Uzay – Burçlar

Evrenin Enerjisi İnsanları Etkiler mi? Yıldızlar – Uzay – Burçlar

Birçok dinde ve inaçta görebildiğimiz gibi evrenin enerjisinin görünmeyen bir yolla insanları etkilediği görülür. Şuana kadar okuduğumuz birçok kitapta ve filmlerde insannın evrene verdiği enerji, evrenin insana verdiği enerji işlenir. Bu görülemeyen yolla iletilen enerjiye, evreni her anki konumu ve değişimi çok önemlidir. Peki gelin evrenin enerjisi insanları etkiler mi, etkilerse nasıl etkiler bu konuya bakalım.

Evrenin Enerjisi İnsanları Etkiler mi? Etkilerse Nasıl?

Dediğimiz gibi bu enerjinin varlığını savunan din ve görüşler var. Bu görüşleri sadece evrenin enerjisinin insanlara değil her canlıya etkisini ileri sürmektedir. Evrende, uzayda gerçekleşen herhangi bir olayın dünyaya gönderdiği enerjiyle insanlar etkilenebildiği gibi doğa da etkilenebilmekte. En basit örneği ise kızıl güneş tutulması mar ile birlikte görüldüğünde dünya üzerinde özellikle deprem gibi birçok afet beklenir. Geçtiğimiz yıllarda da örneklerini dünya çapında gerek deprem gerek tsunami gibi gördük.

Evrenin Enerjisi İnsanları Etkiler mi?
Evrenin Enerjisi İnsanları Etkiler mi?

Bu enerjinin geçerli olduğu bir konu ise burçlardır. Genel kullanımı 12 aya dağılmış burçlar olsa da aslında burçlar konusu o kadar küçük bir konu değildir. Yıldızların diziliminden gezegenlerin aynı hizzaya gelmesi gibi birçok önemli olayda burç konu altında incelenebilir.

Ayrıca birçok din direk evrenin enerjisinide odak altında tutar. Belli yıldız dizilimlerinde dilekler tutulur, dualar edilir. Burçların, insanların doğum andaki evrenin duruşu o kişilerin karakterinden fiziksel özelliklerine kadar etkilenebileceği öne sürülmekte.

Dediğimiz gibir birçok dinde olduğu gibi islam dininde de yıldızların ve evrenin enerjisi söz konusu olmakta ve Kuranı Kerim’de geçmekte. Bunlara örnek verilirse en basiti bir güneş tutulması veya tutunması yaşanıldığında tövbe etmek ve ibatlerin tam yerine getirmektir. Ayrıca bazı konularda yıldızların sıralanmış olması da söz konusu olmuştur.

 

17 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir