Sosyal Yatırım : Kitle Oluşturmak

Sosyal Yatırım : Kitle Oluşturmak

Sosyal Yatırım : Kitle Oluşturmak

 Teknoloji ve internetin son hızla geliştiği bu dünyada kitle oluşturmak aslında en büyük yatırımlardan biri. İnternette iş yapma, internetten para kazanma iş modellerinde gözden kaçan olay çoğunun çıktığı nokta, kitle. Sadece internetten de değil normal hayatta bir işkur duğunuzda veya özel bir işte çalıştığınızı kendi reklamınızı veya başkasının reklamını yapabileceğiniz bir kitleye sahip olursanız sırtınız yere gelmez.

Kitle Oluşturmak

kitle oluşturmak
kitle oluşturmak

Kitle oluşturmak derken neyden bahsediyoruz, sosyal medya. Sosyal medyayı etkin kullanan biri iseniz sosyal medya iş modelini duymuşsunuzdur. Özellikle instagramda etkileşimli olan bir hesaptan atılan tek hikaye büyük mevlalar edebiliyor. Sadece bu iş modelinde de değil birçok işte sadece kendi reklamınızı yaparak da o alanda büyüyüp daha çok kazanır hale gelebilirsiniz.

Sizlere daha önce blok açarak para kazanma ve ekitap yazarak para kazanma konularından bahsetmiştik. Bu iş modellerinde de en önemli nokta bir kitledir. Siz sahip olduğunuz kitlenize hitap eden bir e kitap çıkardığınızda veya bir blog açtığınızda kendinizi tanıtmanız reklamdan çok insanlara yarar olarak görülecektir.

Nasıl Kitle Oluşturulur.

sosyal medya yatırım
sosyal medya yatırım

Kitle oluşturmak aslında birkaç günde olup bitecek bir iş değildir. Aylar belki yıllar boyunca emek vermek gerekebilir. Fakat emeğiniz bu harcadığınız süre ve emek sonrasında katlana katlana değerlenecek. Bu kitle oluşturma mevzusunu birçok sosyal medyada kullanabilirsiniz. Bunların başında ise instagram ve youtube gelmekte.

Daha kolay tanınırşığınızın olduğu bu iki platformda insanların ilgisi çekebilecek konularda içerik üretebilirsiniz. İnsanlara yararınız dokundukça ve ilgilerini çekecek içerikler ürettiğinizde o kişiler sizi takip etmek ve içeriklernizi kaçırmamak isteyecek. Zaten asıl yakalamanız gereken çizgide burası, belli bir asıl takipçi kitlesine ulaşmak.

 

16 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir