Makale Yazarak Para Kazanmak – Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale Yazarak Para Kazanmak – Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale Yazarak Para Kazanmak – Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda yoğunlaştığımız konulardan biri ise internetten para kazanma iş modeli. Bu iş modeli sonuçta internet gibi bir buz dağında yer aldığı için haliyle epeyce geniş. Bu iş modelinde birçok para kazanma dalından bahsedebiliriz. E kitap yazarak para kazanma, YouTube’den para kazanma, Blog açarak para kazanma, sosyal bir kitle oluşturmak ve link kısaltarak para kazanma gibi birçok yöntemden bahsedilebilir. Bu yöntemlerden biri ise özellikle öğrenciler tarafından çok tutulan makale yazarlığı. Peki gelin makale yazarak para kazanmak ve nasıl makale yazarız, bakalım.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarak para kazanmak
Makale yazarak para kazanmak

Dediğimiz gibi daha çok öğrenciler tarafından tutulan makale yazarlığını birçok kişide ham meslek olarak da yapmakta. Makale yazarlığı kısaca internette gördüğümüz ve düzenli içerik paylaşılan sitelere yazılar yazan yazarlardır. Bu siteler haber siteleri, bilgi siteleri, sosyal siteler veya bizim gibi yani İlgikolik gibi internette var olan birçok siteden bahsedebiliriz. Haliyle şuan okuduğunuz yazı dahi bir makale yazarı tarafından yazılmakta.

Makale yazmanın çok tutulmasının sebebi ise ilk başlarda fazla bir niteliğe sahip olunmadan başlanabilmesidir. Makale yazarlığını ilk başladığınızda yazdığınız konuyu daha önce yazan kişilerin nasıl yazdıklarını ve başlık, anahtar kelime, linkleme, medya içeriklerini nasıl kullandıklarını görüp benzer yazılar yazmalısınız. Peki makale yazmayı öğrendiniz diyelim nasıl müşteri bulacaksınız? Wmaraci, bionluk, r10 gibi web master aracı sitelerinden ilan yayınlayarak sitelerine yazı yazdırmak isteyen kişiler bulabilirsiniz.

Nasıl Makale Yazılır

Makale yazarak para kazanmak
Nasıl Makale Yazarlığı Yapılır

Makale yazarken en çok dikkat etmeniz gereken hususlar kesinlikle özgün ve seo uyumlu yazılar yazmaktır. Özgün derken kastettiğimiz mevzu kopyala yapıştır yapmamaktır. Tabi sizden önce yazılan bazı yazıları kaynak olarak kullanabilir ama makalenizi kendi cümlelerinizle ve kendi düzeninizle yazmalısınız.

 SEO uyumlu makale yazmak ise yazılan yazıların Google üst sıralarında çıkmak için önemlidir. SEO Google arama motorunun algoritmasına göre başlık, anahtar kelime, linkleme gibi birçok analize göre yazınızı ön sıralara veya son sıralara koyar. Buda sizin yazınızın ziyaretçi çekmesi konusunda çok önemlidir. Bu konuyla alakalı ister Udemy, ister Youtube’de birçok ders bulabilirsiniz.

7 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir