İnstagramdan Para Kazanmak – İnternetten Para Kazanma

İnstagramdan Para Kazanmak – İnternetten Para Kazanma

İnstagramdan Para Kazanmak – İnternetten Para Kazanma

Birçok sosyal medya gibi instagramdan da para kazanmak mümkün. Bunun birkaç yolu olsa da tüm bu yolların çıkış noktası iyi bir takipçi etkileşimine sahip olmak. Buradaki mevzu sadece takipçi sayınızın fazla olması değildir organik ve etkileşimli takipçilerinizin olmasıdır.

İnstagramdan Para Kazanmak

 İnstagramdan para kazanmanın birkaç yolu olduğunu ve temelinde etkileşimli takipçinin olduğunu söylemiştik. Yine takipçilerinizi etkin tutmak için kaliteli paylaşımlardan ödün verilmemeli sırf takipçi kasmak için farklı yollar denenmemelidir. Biraz uzun ve zor olabilir ancak kimse size çok kolay olduğunu söylemedi. Onun için bu yolda sabır etmeniz gerekecek.

instagramdan para kazanma
instagramdan para kazanmak

Para kazanma konusuna yavaş yavaş girecek olursak, ticaret veya reklam başlıkları ortaya çıkacaktır. Ticaret klasik olarak elinizdeki ürünleri pazarlama ve instagram üzerinden satma tabanlıdır. Reklam ise sizin sayfanız ne ile ilgili olursa olsun hikayenizde veya gönderinizde konunuzu uyumlu şekilde reklam yapabilirsiniz.

instagramdan para kazanma yolları
instagramdan para kazanma yolları

Ticaret başlığını açacak olursak burada da birkaç farklı yol çıkmaktadır. Temel olarak bir ürününüzü pazarlayacaksınız değil mi? Bunu yaparken illa elinizdeki ürünü satmak zorunda değilsiniz. Bazı alışveriş platformlarına üye olarak orada size özel komisyon kodları sayesinde ürünü sizin sayfanızdan görüp alan birisi size para kazandırmış oluyor. Onun haricinde ise somut bir ürün satmak zorunda da değilsiniz. Sanal ortamda eğitim seti, e kitap, freelance işler gibi birçok ürün türü sayılabilir.

reklam yaparak kazanmak
reklam yaparak kazanmak

Bide diğer yol ve genellikle İnstagramda en çok kullanılan yollardan biri ise reklam yapmak. Siz sayfanızı büyütmeye devam ediyorsunuz diyelim. Sayfanız büyüdükçe ara ara  2 3 günde 1 hikaye olarak reklam yayınlayıp takipçi etkileşiminize göre reklam başı 50 100 belki de yüzlere lira kazanabilirsiniz. Reklamcılık ile kazanacaksanız minimum 10k takipçi öneriyoruz. Çünkü hikayeye link ekleme özelliği 10k’da açılmakta. Ancak hikaye yerine konuya uygun şekilde paylaştığınız postlarda da reklam koyabilir daha fazla para kazanabilirsiniz.

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir