YKS Son Hafta Nasıl Net Arttırılır?

YKS Son Hafta Nasıl Net Arttırılır?

YKS Son Hafta Nasıl Net Arttırılır?

Bu yazımızda sizlere kendi tecrübelerime dayanarak YKS gibi önemli bir sınava son hafta kala nasıl net arttırılır, kısaca analtmaya çalışacağım. Kesinlikle bu yazıyı yazma sebebimiz site olarak ön plana çıkalım görüntülenme alalım değil. Zaten şuan ki durumda da görüntülenme sayımız belli. Asıl amacımız eğer denk gelir biri bu yazıyı okurda 1 net bile olsa arttırırsa belki o net onun hayatında dönüm noktası rolünü oynayabilir olması.

YKS Son Hafta Nasıl Net Arttırılır?

Geçtiğimiz yıl ben de YKS sınavına 12. sınıf olarak girmiş ve bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanmıştım. Aslında hedefim büyüktü anca durmadan üstüne eklenen, değiştirilen bir sınavda yapamadığımız durumlardan dolayı sıralamam beklentimin biraz aşağısındaydı. Ancak burada anlatmak istediğim durum YKS’ye girmeden son hafta uyguladığım bir yöntem sayesinde özellikle Tyt Türkçe netimdeki karşılaştığım yükselme.

YKS Son Hafta Nasıl Net Arttırılır?
YKS Son Hafta Nasıl Net Arttırılır?

Bunu daha önce sizlere anlatmış olan olabilir ancak bu konunun önemini tekrardan açıklamak istiyorum. Son haftaya geldiğimizde artık tek tek konu çalışarak, sayfalarca soru çözmeye çalışarak vaktinizi harcamanız belki kazanabileceğiniz netleri alamamanızı sağlayabilir. Zaten geçtiğiniz yıl içerisinde konuları çalışmış ve her konu sonrasında testini çözmüş olmanız gerekirdi. Eğer konularınız yetişmemişse de artık o konuları bir tarafta tutun ve rahat olun.

Diyeeğim yöntemin en verimli olacak şekli ise bu haftaya kadar çoğu konuyu çalışmış ve birçok deneme çözmüş olmanız olacaktır. Bu hafta içerisinde yapmanız gereken tüm yıl çalıştığınız tüm konularda çok hızlı ve konuların can alıcı noktalarını tekrar ederek geçirmeniz olacak. Eğer siz bu dediğimi yapmaz ve hala eksik olduğunuz 1 2 konuyla haftanızı harcarsanız belki o konulardan 1 veya 2 net alabilirsiniz evet ancak tüm yıl çalıştığınız konularda bildiğiniz konularda anlık bir şekilde hatırlamama durumunda ise gerçekten üzücü rakamlarda net kaybedebilirsiniz.

Bu yöntemi nasıl uygulayacağız?

Bu dediğim tekrar işlemini biraz daha açalım. Kendi uyguladığım tekrarı örnek olarak vereceğim. Açıkçası bu tekrarı uygulamamın sebebi son haftalara kadar tyt Türkçe’de ortalama 30-33 net alırken son 2 3 hafta içerisinde bu netlerin 20 – 25 arasına kadar gerilemesiydi. Bu gerilemede ise asıl sorunun dil bilgisi olduğunu farkedip son çarşamba günü tam anlamıyla sabah kalkıp yatana kadar Türkçe dil bilgisi ve ufak tefek paragraf çözüm yöntemlerini çalıştım.

YkS Son Hafta Net Arttırma
YKS Son Hafta Net Arttırma

Bu çalışmamı ise Youtube üzerinde genelde sınavdan önce bu dediğim tarzda konuların sadece can alıcı noktalarına değinen eğitim videoları bulunmakta. Benim izlediğim kanallar Kampüs ve Rüştü Hoca’ydı. Bu kanalların hızlı özet videolarından Türkçe dil bilgisi derslerini izleyip ve kendi denemelerimde ki hataları karşılaştırdım. Bu tekrar ve karşılaştırma sonucunda çözüdğüm Türkçe bölüm denemelerinde dil bilgisi soru türlerini kavradığımı ve hem fazla net hemde daha hızlı çözdüğümü farkettim. Sonuç olarak TYT’de denemelerde dahi çok göremediğim 37 neti Türkçeden çıkarmış oldum. Eğer bu konu hakkında arkadaşlar varsa ister yorum olarak ister @edebikosem instagram hesabımdan çekinmeden sorabilirler.

 

İşinize YarayabilirPomodoro tekniğiyle maksimum ders verimi almak

 

12 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir