Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi Gerçek mi?

Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi Gerçek mi?

Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi Gerçek mi?

Şimdiye kadar birçok filme, belgesele ve kitaba konu olan Bermuda Üçgeni gerçekten bir gizem mi? Bu konuya düzgün bir bakış açısıyla yaklaştığımızda aslında konunun o kadar da gizemli olmadığını görebiliyoruz. Gelin bu Bermuda Şeytan Üçgeni gizemi gerçek mi, görelim.

Bermuda Şeytan Üçgeni Gizemi Gerçek mi?

İlk başta aslında bu gizemin adının bermuda şeytan üçgeni olmadığını söyleyelim. Bu konu hakkında çıkan kaynaklarda 3 isim geçmekteydi, Bermuda üçgeni, Bermuda Ölüm Üçgeni ve Şeytan üçgeni. Nasıl olduysa Türkçeye de adeta bu 3 isim köşe kabul edilecek şekilde ayrı hayali bir üçgen yaratılarak Bermuda Şeytan Üçgeni Türkçeye geçmiştir. Artık bu gizem denilen bölgeye Bermuda Üçgeni diyerek devam edelim.

Bermuda ve Gizemi

Bu bermuda üçgenini fırsat görüp kendi hayal ürünü fikirleriyle birçok kişi etkilemiş kişi sayesinde o hayali üçgen bölgesi dünyaca ün kazanmış. Örneğin siz bu üçgeni merak ettiğinizde internete yazıyor ve asıl bilgi veren siteleri değilde merak uyandıran gizemli hikayeler anlatan yazıları okumayı tercih ediyorsunuz. Halbuki internete yazdığımızda ilk sırada çıkan site Wikipedia. Wikipedia’daki şu yazıya bakarsanız eğer aslında böyle bir gizem olmadığını Miami ve SanJuan bölgeleri arasındaki çizgi üzerindeki doğal gazdan dolayı bu olayların oluştuğunu görebilirsiniz.

WikiPedia Alıntısı

Yukarıda alıntıladığımız aslında bu gizemin bazı firsatçılar tarafından tamamen hayal ürünü olarak servis edildiğini görebiliriz. Anlayacağınız üçgen bile olmayan bu bölgede ne uzaylılar var ne de Atlantis. Aslında günümüze baktığımızda hem Bermuda hem de Miami dünyanın en ünlü Turistik bölgelerinden. Bermuda Üçgeni içerisinde her yıl yüzlerce tatil gemisi yolculuk etmekte. Dünyanın en gizemli bölgelerinden bir olan bu kesimler aslında dünyanın en zengin tatil bölgeleri arasında.

Bermuda Tatil Üçgeni
Bermuda Tatil Üçgeni

Yukarıda belirtilen doğal gaz sebebiyle 500 yılda sadece 50 civarı gemi 10 – 20 adet uçak kaybolmuş. Halbuki dünyada her yıl 100 ila 200 arası gemi çeşitli denizlerde kaybolmakta. Bu denizlerden bir tanesi ise adınında anımsattığı Karadeniz. Yüzyıllardır Karadeniz’in tuzsuz, yoğunluğu az ve hava olaylarının sık olması nedeniyle birçok gemi haber alınmadan batmıştır.

Biz bu yazımızda aslında Bermuda Üçgenini temel almak yerine düzgün bir araştırmayla bazı kesimlerce on yıllarca çözülemeyen gizemi sadece 10 dakikada nasıl çözebileceğinizi göstermek istedik. Bu yazıyı yazarken ilham aldığım Barış Özcanın şu videosunu da dilerseniz izleyebilirsiniz. Biz bu videodan farklı olarak WikiPedia sayesinde asıl gerçeğin ne olduğuna da değinmek istedik.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir