Evde Yapılabilecek Eğlenceli Etkinlikler

 Evde Yapılabilecek Eğlenceli Etkinlikler

 Evde Yapılabilecek Eğlenceli Etkinlikler

İnsanların bu yıl içinde evde daha fazla vakit geçirdiklerini biliyoruz. Ve konuştuğumuz kişilerin belki de sizin çok sıkılabildiğinizi görüyoruz. Bu husus için sizlere evde yapılabilecek ve eğlenceli vakit geçirebileceğimiz farklı etkinlikler önereceğiz.

 Evde Yapılabilecek Eğlenceli Etkinlikler

Özellikle eve kapandığımız bu günlerde hepimiz birer etkinlik arayışı içerisindeyiz. Vaktimizi verimli geçirmek ve eğlenebilmek adına yapacağımız fazlasıyla etkinlik var. Mesela bugüne kadar içinizde yatan o ressamı neden bugün dışarı çıkarmayasınız. İnternetten kolaylıkla alacağınız tuval, şövale, akrilik boya ve fırça ile yapmak istediğiniz resim için bütün ekipmana sahipsiniz. Geriye sadece içinizden geldiği gibi çizmek kalıyor. Zaman zaman yapmak istediğiniz fakat çok vakit alır diye vazgeçtiğiniz o puzzle için şimdi tam zamanı. O son parçayı yerine koyduğunuzda yaşayacağınız mutluluktan sonra bağımlısı olacaksınız bu etkinliğin.

Evde eskiyen eşyalarımızı yenileyebiliriz
Evde eskiyen eşyalarımızı yenileyebiliriz

Peki boyamak demişken neden eskiyen mobilyalarınızı dönüştürmeyesiniz? Son zamanlara oldukça moda olan eskimiş mobilyaları boyama etkinliği için yapmanız gereken tek şey tüm yüzeyler için uygun olan boya ve fırça edinmek. Sonrasında yeni gibi mobilya ve eşyalarınız olacak. Hem de istediğiniz renkte ve şekilde. Büyük bir balkonunuz varsa biraz da bitkilerle ilgileniyorsanız kendi domatesinizi yetiştirmek için tam zamanı. Tek ihtiyacınız olan bir saksı biraz toprak ve büyütmek istediğiniz meyve veya sebzenin tohumu. Sonrasında yapmanız gereken bitkinizi sevgiyle büyütmek.

Yeni yemek tarifleri öğrenebiliriz
Yeni yemek tarifleri öğrenebiliriz

Karşımıza sürekli çıkan o lezzetli yemek tariflerini denemek istiyor ama bir türlü ya malzemeyi ya zamanı denk getiremiyorduk.Öncesinde denemek istediğimiz ama zahmetli olduğunu düşündüğümüz yemek tarifi için şimdi tam zamanı. Önlüğünüzü takın ve içinizdeki şefi ortaya çıkarın. Kendi damak zevkinize göre bulacağınız yeni yemekler bundan sonra favoriniz olacak. İzlemek istediğiniz filmleri zamanında kaydettiniz ve bir kenarda kaldı.

Şimdi merak ettiğiniz filmlerin dizilerin hepsini izleyebilir evi bir sinema salonuna çevirebilirsiniz. Ailenizle vakit geçirmek için kutu oyunları kurtarıcınız olacaktır. Tabu, monopoly gibi birlikte oynarken eğleneceğiniz oyunları tercih edebilirsiniz.

 Evde Yapılabilecek Eğlenceli Etkinlikler
Evde Yapılabilecek Eğlenceli Etkinlikler

Kütüphanenizi düzenleyebilir kitaplarınızı elden geçirmek için bundan iyi bir zaman bulamayabilirsiniz. Gördüğünüz ama okumaya fırsatınız olmayan kitapları okuyup, kitap alışkanlığı edinmek için de doğru ve güzel bir zaman olacaktır. Ayrıca evde kalmanın kötü yanlarını artıya çevirebiliriz. Günlük egzersiz ve sporlarla hem fazla kilolardan kurtulur hem de üzerimizden stresi atabiliriz. Bunun için yoga en etkili sporlardan biri olacaktır.

Evde veya bahçemizde yoga yapmak
Evde veya bahçemizde yoga yapmak
14 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir