Site icon İlgilendiğiniz her şey…

Hangi Sitelerde Makale Yazıp Satabilirsiniz? Freelancer İş Modeli

Hangi sitelerde makale yazıp satabilirsiniz

Hangi sitelerde makale yazıp satabilirsiniz

Size daha önce Makale yazarak, e kitap yazarak, para kazanabileceğiniz farklı freelancer iş modelinden bahsetmiştik. Bugün ise makale yazarak para kazanma konusunda en önemli kısımlardan birini sizlere ileteceğiz ” Hangi sitelerde makale yazıp satabilirsiniz ” .  Bu konuyu gelin ayrıntılı bir şekilde görelim.

Hangi Sitelerde Makale Yazıp Satabilirsiniz?

Makale yazarak evden çalışıp ek gelir elde etmek isteyenlerin karşılaşacağı engellerden biri ise iş almaktır. Ne kadar iyi makale yazıyor olsanız da yazılarınızı satabileceğiniz siteler bulmak sizin için önemlidir. Hem ne kadar çok site için ayrı ayrı bile olsa çalışırsanız iş alanınız ve tanınırlığınızda o kadar artar. Yani ne kadar internet üzerinden bir iş yapsanızda sonuçta bir nevi yazar oluyorsunuz. Ayrıca tecrübelendikçe teklif üzerine dergilerde veya belki gazetelerde dahi yazı yazabilirsiniz.

Hangi sitelerde makale yazıp satabilirsiniz

Evet biraz ayrıntıya girmiş olsakta gelin hangi yöntemlerle makale satmak için site bulabilirsiniz görelim. Kısaca ilk yöntemden bahsedecek olursak, eğer tanınırlığı olan bir YouTube Kanalınız veya sosyal medya hesabınız, bloğunuz varsa açıklamanızda belirtebilirsiniz. Bir diğer yol ise içeriğinizi alabileceğini düşündüğünüz sitelere iletişim yoluyla ulaşabilirsiniz. En çok kullanılan yöntem ise ya içerik satan bir ajansta çalışabilirsiniz ya da webmaster aracı platformlarından büyük komisyonlar ödemeden iş bulabilirsiniz. Gelin bazı ajans ve webmastar aracı platformlarını listeleyelim.

Hangi sitelerde makale yazıp satabilir para kazanabilrisiniz
  1. Bionluk.com : Freelancer’lar için gözde platformlardan biridir. Burada birçok iş verenin görebileceği şekilde ilanlar yayınlayabilirsiniz.
  2. Wmaraci.com : Yine webmaster aracı platformu olan forum tarzı bu sitede ilan açabilir ve makale dışında da birçok ürettiğiniz içeriği satabilirsiniz.
  3. R10.net : Yine klasik forum formatında ilan verebildiğiniz freelancer, webmaster aracı platformlarından biridir.
  4.  Sadeceon.com : Sistemi tamamen bionluk platformuna benzeyen yine freelancer platformudur.
  5. Freelancer.com: Sadece Türkiye için değil dünyanın her tarafına birçok dilde içerik üretebileceğiniz bir freelancer platformudur. İngilizcenize güveniyorsanız yazdığınız makalelerden daha fazla kazanabilirsiniz.
  6. yazkazan.net : birkaç ajanstan da bahsetmessek olmaz. Çoğu site daha önce iş yaptıkları ajansları kullanmayı sever. Sizde bu ajans sistemiyle çalışan platformdan yazı yazdıkça kazanabilirsiniz.
  7. makaleyaz.net: %18 lik bir komisyon alan yine ajans sisteminde çalışan bir site.
Exit mobile version