Site icon İlgilendiğiniz her şey…

E Kitap Yazarak Para Kazanma – Nasıl E-Kitap Yazılır?

E Kitap Yazarak Para Kazanma

E Kitap Yazarak Para Kazanma

 Teknoloji ve internetin gelişmesiyle tek tıkla okumaya başlayabildiğimiz e kitaplar oldukça yaygınlaştı. Gerek internetteki platformlardan gerek e kitap okuyuculardan elektronik kitap okumak insanlara daha kolay gelmekte. E kitap okurlarının arttığı gibi e kitap yazarlarının arttığını da görebiliyoruz. Siz de neredeyse sıfır maliyetle e kitap yazıp satabileceğinizi biliyor muydunuz? Gelin e kitap yazarak para kazanma konusuna yakından bakalım.

 

Nasıl E-Kitap Yazılır?

 

E Kitap Yazarak Para Kazanma

Bir konu belirleyip kitap yazmaya karar verdiğinizde bilgisayarınızda Word’ü açın ve yazmaya başlayın. Yazdığınız kitap ister roman olsun ister bilgilendirici bir içerik dilediğiniz gibi kitabınızı şekillendirin. Yazdığınız kitabın sayfası da size kalmış. İster 20 sayfalık bir hikaye kitabı yazın ister 300 sayfalık bir roman veya 50 sayfalık bilgilendirici rehber bir kitap. Ayriyeten yazılmış bir kitabınız varsa onu istediğiniz gibi düzenleyerek direk yayınyalayabilirsiniz.

E kitap yazarak para kazanma odaklı bir kitap yazacaksak konulara dikkat etmeliyiz. Eğer siz roman yazıp basılı bir kitap dahi çıkarmayı düşünüyorsanız roman yazarak kendinizi piyasaya tanıtabilirsiniz.Diğer durumlarda ise biraz daha müşterinin ilgisini çeken konularda yazmanın insanları para ödemek için teşvik edecektir. Bu konulara aşağıdaki videomuz da değindiğimiz gibi özetlersek; kitabın konusu insanların uğrunda para ödeyebileceği alanlar olmalıdır. Bu alanlar iş, hobi, ilişkiler gibi temalarda yazarak müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.

 

E-Kitap nasıl yayınlanır?

 

Zamanımızda bir çok e kitap platformu bulunmakta. En bilinen platformlar Google Play Kitap, Amazon, Kobo gibi platformlar. Bu platformlarda ücretsiz bir şekilde hesap açıp hiç bir ücret ödemeden kitabınızı satışa sunabilirsiniz. Bu platformlar kitap yayınlarken ücret istemeselerde kitap satışlarınızdan %10 %15 lik bir komisyon almakta. Bu rakamlar maliyetsiz yaptığımız bir işin için gayet uygun.

Bahsettiğimiz platformlara desteklenen formatlardaki (pdf, epub vs.) dosyalarınızı platformlara yükleyerek, kitap kategori gibi ayarlarınızı yaparak hemen satışa sunabilirsiniz. Satışlar için en uygun fiyatlar bilgilendirici bir kitap için 10 tl civarı iken bir roman için 15-20 TL civarı olabilir. Bu konuları ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için araştırma yapıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

E Kitap Yazarak Para Kazanma Konusunda Pazarlama Da Çok Önemli!

 

 Kitabınızı satışa sundunuz her şey hazır diyelim. Kitabınızda kesinlikle satın almaya değer oldu diyelim fakat müşteriler sizin kitaplarınızı bulamazsa haliyle kitap ne kadar güzel olursa olsun satın alamazlar. Bu konuda kitap yayınlarken paralelinde sosyal medya hesaplarınızla insanlara ulaşmanız gerektiğinde sosyal medyaların üzerinden reklam yapmanız gerekebilir.

Bu tarz içeriklerler için web -internet kategorimize bakmayın unutmayın.

 

 

Exit mobile version