Site icon İlgilendiğiniz her şey…

Blog Yazarak Para Kazanmak Gerçekten Mümkün mü?

blog yazarak para kazanmak

blog yazarak para kazanmak

Blog yazarak para kazanmak gerçekten mümkün mü? En çok sorulan bu soruya bu makalemizde gerçekçi yanıtlar vereceğiz. İnternetten para kazanma teması içerisinde çok etkin bir konu olan blog yazarak para kazanma ile ilgili bir çok bilgi veren içerikler internette dolaşmakta. Fakat bu yazıları okuduktan veya videoları izledikten sonra aklınızda hala ben nasıl para kazanacağım sorusu kalıyor. Gelin birlikte bu soru işaretlerini kafamızdan atalım

 

Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün mü?

 

Bu sorunun cevabı elbette olumlu. Blog yazarak para kazanmak belli koşullarda oldukça mümkün. Fakat atlanılan en önemli nokta her işte olduğu gibi bu işte de emek sarf etmeniz gerekmekte. Nasıl bir emekten bahsediyoruz hemen açıklayalım. Her gün birkaç saatinizi bloğa yazı yüklemek için vermeniz gerekiyor. Ve bu yazılarınızı her gün aksatmadan sabırla bloğunuza girmeniz gerekiyor.

Tamam bunlar hoş diyor olabilirsiniz fakat tam bu noktada sizi bu yoldan itebilecek etkenler var. İlk zamanlarınızda içeriklerinizin az ve yetersiz olmasından dolayı yazılarınızı çok az kişi okuyabilir. Siz yazmaya devam ettikçe verdiğiniz emeğin karşılığını almak isteyeceksiniz ve muhtemelen aldığınız okuma sayıları ve para kazanmaya başlayamamanız sizi tatmin etmeyebilir. Bu işin en zor tarafı böyle zamanlarda istikrar ile yola devam etmektir.

 

Para Kazanma Süreciniz Ne Zaman Başlar?

 

Yukarıda bahsettiğimiz gibi zor da olsa istikrarlı olduğunuzda bile ilk 3 – 6 ay bir kazanç beklemeyip tutkuyla yapmanız gerekiyor. Tabi net bir süre vermek mümkün değil çünkü bloğunuzun reklamını Google’da vererek veya büyük bloglara tanıtım yazısı yazdırarak bloğunuzu kısa sürede ayaklandırabilirsiniz. Bu gibi yöntemler olsa da şuan verdiklerim veriler bloğuna yüklü yatırımlar yapmayanları genel olarak kapsayacaktır.

blog yazarak para kazanmak

İstikrarla bloğunuzda içerik yayınlamaya devam ettiğinizde 5 6 ay sonrasında ilk kazançlarınızı yavaş yavaş bankada çekebilecek düzeye gelme ihtimaliniz yüksek. Bu paralar çok büyük paralar olmayacak fakat bloğumuzdan kazandığımız ilk paralar olduğu için değeri çok yüksek olacaktır. Bu süreç 1 – 2 yıla çıkınca artık anlamlı kazançlar elde edebileceğiz. Bu zamanlarda Adsense haricinde kurumsal reklamlar vererek, tanıtım yazısı yazarak, ürün pazarlayarak, sponsor elde ederek bir çok şekilde de para kazanmaya başlayabileceğiz.

 

Ne kadar Kazanabiliriz?

 

Net bir rakam söylemek kesinlikle doğru olmaz çünkü para kazanma yöntemlerine göre büyük ölçüde bu rakamlar değişebilir. Fakat ortalama olarak verilen bilgilere göre günde bine yakın ziyaretçi aldığınızda aylık olarak yüzlü rakamları göreceksinizdir. Günde 5–10k ziyaretçiye çıktığınızda işte o noktada bir çok yöntem deneyerek kazancınızı da katlayabilirsiniz fakat genel olarak aylık 4-5 bin TL civarını yaklaşık olarak belirtebiliriz.

Nasıl Para Kazanacağız?

 

İlk başta dediğimiz gibi bu soru çoğu zaman çoğu yazıda tam olarak cevaplandırılmamakta fakat gelin kısaca aklınızda yer edinmesini sağlayalım. Belirli bir ziyaretçiye sahip olan site satın almadığınız veya yüklü reklamlar yapmadığınız sürece para kazanmak için blog açmamalısınız. Eğer para amacıyla blog yazmaya başlarsanız bir süre sonra tatmin olmadığınızdan hiç para kazanamayabilirsiniz. Onun için tutkuyla başlayın ve o tutkunuzu birkaç ay sonra gelecek kazançlarla şekillendirin.

 

Yöntemlerden kısaca bahsedersek en başta geleni Google Adsense ile sitenize reklamlar eklemek. Diğer yöntemler genellikle sponsor, ürün tanıtımı, pazarlama gibi yöntemlerdir. Kendi ürününüzü de kolayca pazarlayıp bir yandan o ürünü de satarak para kazanabilirsiniz.

Bu tarz içerikler için web-internet kategorimize bakabilir ücretsiz blog açmak için tavsiye ettiğimiz 12 web sitesi yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

Exit mobile version