Site icon İlgilendiğiniz her şey…

Blog Açmak İçin Ücretsiz 12 Web Site

Blog Açmak İçin Ücretsiz Siteler

Blog Açmak İçin Ücretsiz Siteler

Blog Açmak İçin Ücretsiz Siteler
Blog açmak

 İnternetin ilk zamanlarından beri bir uğraş olan blog açmak hala bir tutku ve kendini dünyaya tanıtma aracı olarak kullanılmakta. İnsanlar dilediği her konuda kişisel görüşlerini yayınladığı bu siteler diğer insanları çok etkileyebiliyor.

 Bir takipçi topluluğu yakaladığınızda bu bloglardan para kazanmanız dahi oldukça mümkün. İnanın blog yazmak bir tutkudan öte görüşlerinizi ve tecrübelerinizi yayınlarken sizi geliştirecek ve size yeni bakış açıları kazandıracaktır.

 

 

Blog Açmak

 Blog açmak aslında kendinize ait bir site oluşturmaktır. Blog sitelerinin normal web sitelerden farkı tekniksel açıdan daha basit, sade, kullanışlı platformlar olmasıdır. Genellikle de bloglar daha kişisel ve öznel olmakta. Tabi ki blog sitesinden belli bir hite geçince kurumsal web sitelere de dönüştürebilirsiniz. Gelin hemen şuan başlayarak ücretsiz bir blog açabileceğiniz siteleri görelim.

 

Blogger – Blog Açmak

Blogger – Blog Açmak

 Blogger.com alanında köklü platformlarından biridir. Tamamen kullanıcı dostu olan bu program bize tam anlamıyla “tepe tepe kullan” diyor. Kullanışlı basit arayüzüyle sitenizin şablonunu oluştururken ve yazı yayınlarken zorlanmayacaksınız. Size blogspot.com alan adını ücretsiz tanıyan platformda isterseniz iler ki zamanlarda kendi özel alanınızı satın alarak bu siteye ekleyebilirsiniz.

 

WordPress – Blog Açmak

WordPress – Blog

 Wordpress.com birçoğunuzun bildiği çok ünlü bir platformdur. Profesyonel anlamda da web site açmak için kullanılan bu platformu ücretsiz bir blog açmak içinde kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir şablon seçip wordpress.com alan adıyla hemen bir blog açabilirsiniz.

 Tabi şu uyarıyı da yapmak gerek temel özellikleri ücretsiz kullanabilirsiniz fakat işleriniz ilerlediğinde para kazanabilecek seviyeye geldiğinizde elini biraz cebinize atıp kendi mal varlığınız olan bu siteye yatırım yapmanız gerekebilir.

 

Weebly

Weebly

 Weebly.com hızlıca ve fazla teknik bilgiye sahip olmadan blog açabileceğiniz bir platform. Bloğunuzu weebly.com uzantılı bir alan adıyla açabilir dilerseniz kendi alan adınızı da kullanabilirsiniz. Bu platformdaki ücretsiz temalarda gayet hoş, sade ve estetik yapıdaki temaları kullanabilirsiniz.

 

Wix

WİX

 Wix.com bu aralar reklamlarda çok karşılaştığınız bir platform. Kendini tanıtımında da çok bahsettiği gibi dakikalar içinde bir blog açabilirsiniz. Teknik bilgiye sahip olmadan veya teknik bilgiyle de estetik bloglar ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Medium

Medium

 Medium.com makaleleri yazan paylaşan kişilerden oluşan bir platform olarak biliyoruz. Bu platform kapsamında kendi blog sayfamızı da oluşturabiliriz. Fakat dikkat ettiyseniz blog sayfası dedim. Çünkü bu site üzerinde açtığının blog ayrı bir site değilde bu siteye bağlı bir sayfası gibi olacaktır. Olumsuz gibi görünse de milyonlarca kişinin ziyaret ettiği bu topluluk platformunda kendinizi çoğu insana tanıtabilirsiniz.

 

Tumblr.com

Tumbler Blog

Genellikle gençlerin yoğunlukla kullandığı bu topluluk platformu site blog açmak için kullanışlı imkanlar sağlamakta. Bu platformda tumblr.com alan adlı ücretsiz bloglar oluşturabilirsiniz.

 

Ve Kısaca Diğer Platformlar

 

Joomla: WordPress’in daha basit hali gibi gözüken bu siteyi de kullanabilirsiniz.

Hostinger: bu platformu web.tr alan adı için bile kullanmaya değer.

Drupal: Bu site ise Joomla ve WordPress ile aynı kategoride değerlendirilebilir.

Blogcu: Çok gelişmiş bir temaya sahip olmasa da yerli bu platformu blogcu.com alan adıyla kullanabilirsiniz.

LiveJournal: Temelinde bir sosyal paylaşım sitesidir, bu site üzerinden de blog sahibi olabilirsiniz.

Ghost: Modern ama basit temalar arayanlar için gayet uygun.

Bu yazımızı beğendiyseniz bu tarz konulara değindiğimiz web-internet kategorimize de bakabilirsiniz.

 

Exit mobile version